Get Adobe Flash player
Týmy

FCSB   –   AFC Humpolec     4   :   3   (4   :   1)

Branky: Mikuláš Novotný 3x, Patrik Hlavai a David Kundrát

V předposledním domácím utkání jsme přivítali Humpolec, který jsme na podzim na jeho hřišti vysoko porazili. To možná ovlivnilo jak předzápasový přístup některých hráčů k životosprávě, tak bohorovný přístup celého týmu k utkání samotnému. Když jsme navíc po 10 minutách hry vedli 2:0, tak jsme mohli mít pocit, že nám hosté přijeli odevzdat všechny body, ale opak byl pravdou. Ale popořádku. Hned z první naší akce dostal míč na vápně hostů David Fessl. Sklepl si ho k bráně, ale byl faulován, takže penalta a s tou si poradil s přehledem Patrik Hlavai. V 9. min vystřelil po zemi zpoza vápna doprostřed brány Mikuláš Novotný. Mladý brankář soupeře jeho střelu hodně podcenil a chtěl ji zastavit nohou, ale míč těsně před ním asi trochu změnil směr, takže to skončilo „houslemi“ a druhou brankou v síti Humpolce. Potom jsme začali hrát zbytečně profesorský fotbal v chůzi a vypracovali jsme si i dvě dobré šance. První z nich neproměnil Dan Malůšek a z druhé trefil Patrik Hlavai pouze břevno. Hosté si z obdržených branek ale nic nedělali a měli také několik velmi dobrých šancí. Dvakrát stříleli těsně vedle, jednou nebo dvakrát se blýsknul skvělým zákrokem náš brankář a jednou nám rozhodčí asi odpustil pískatelnou penaltu. Náš přístup k zápasu hosté potrestali ve 35. min, když po pěkné akci po pravé straně a dorážce u levé tyči snížili na 2:1. Naštěstí pro nás hned z protiútoku padla naše třetí branka. Akce po pravé straně a na jejím konci přihrávka od Patrika Hlavaie na střed vápna na Davida Kundráta, jeho sklepnutí do vápna a umístěný „šufan“ k levé tyči. Když pak ve 45. min dostal kolmou přihrávku skrz obranu hostů po levé straně Mikuláš Novotný a zvýšil svojí čistě béčkovou levou nohou podél brankáře k delší tyči na 4:1, tak to vypadalo, že je hotovo a šlo se do šaten.

Ale hotovo nebylo ani náhodou. Hosté byli ve druhé půli jednoznačně lepší než my, protože chtěli hrát a bojovali. Postupně si vytvářeli si šance a pomalu korigovali výsledek. My jsme sice také měli několik čistých gólovek, ale neproměnili jsme je, takže se náš náskok začal povážlivě tenčit. V 80. min po fatální chybě jednoho z našich stoperů na polovině hřiště hosté snížili z brejku už na 4:3 a my jsme se začali bát o výsledek. Posledních deset minut jsme se už jen bránili a odkopávali míče co nejdále na polovinu soupeře. Sice jsme náskok z první půle nakonec s trochou štěstí ubránili, ale kdyby se hrálo o 10 minut déle, tak jsme všechny body neměli a možná že žádný. Pokud předvedeme v Blansku podobný výkon jako dnes, tak to skončí velkým výpraskem a ostudou. Navíc se v plné nahotě ukázalo, že na konci zápasu už hodně hráčům našeho týmu výrazně chyběla kondice a díky tomu postupně sílil i tlak soupeře, který si dnes za svůj fotbalový a sympatický výkon zasloužil odvézt z Komína minimálně remízu.

Nastoupili jsme v sestavě: Strakoň – Smejkal, Syřiště, Čech, Kundrát – Hlavai, Švejda, Malůšek, Novotný – Svoboda a Fessl. Do zápasu ještě postupně naskočili Slouka, Sznapka, Zavřel, Kotlán a Adam.Výborně nám zachytal a několikrát nás dnes podržel Filip Strakoň v bráně. V obraně se asi nejvíce dařilo Davidu Kundrátovi, který stíhal i podporovat ofenzivu a dostal se z pozice obránce i k brance ze hry. Bylo také velmi cítit, že nám chybí Honza Pluháček, který organizuje naši defenzivu a řeší většinu konstruktivních rozehrávek z obrany. V záloze toho jako vždy hodně vybojoval defenzivní štít Jakub Švejda a dvěma brankami v první půli zazářil Mikuláš Novotný. Útoku se dnes moc nedařilo a tak posledním pozitivem byl první jarní start zimní posily Jakuba Sznapky po zranění a následné dlouhé rekonvalescenci. Za týden nás čeká vítěz letošní soutěže Blansko na jeho hřišti a my všichni věříme, že podáme výrazně lepší výkon než dnes.