Soutěž: Old Boys

FC Slovan Brno – FCSB Old Boys

-

FCSB Old Boys – SK Slatina

-

ČAFC Židenice – FCSB Old Boys

Naše seniorka dnes venku na vysoké trávě v Maloměřicích uhrála s aktuálně třetím týmem tabulky výsledek, který je výrazně lepší než předvedená hra a nezobrazuje úplně věrně jak to reálně vypadalo na hřišti. Profitovali jsme z chvílemi až neuvěřitelné efektivity našeho zakončení, protože zejména v prvním poločase jsme proměnili skoro všechny šance, které jsme si vypracovali a náš soupeř naopak zahazoval jednu gólovku za druhou a nebo “byl vychytán” našim skvělým brankářem, který byl dnes jednoznačně strůjcem naší výhry a jenom skutečnost, že by už asi nestačil přeletět vrtulníkem do Olomouce na předzápasovou taktickou přípravu ho připravila o nominaci do utkaní Ligy národů proti Skotsku, protože svým dnešním výkonem by si to určitě zasloužil. Klobouk dolů před našim dnešním soupeřem. Zatím žádný z našich dosavadních soupeřů nabyl tak kvalitní směrem dopředu a nevypracoval si proti nám tolik “loženek”. Za týden nás na domácím exilovém hřišti v Jundrově čeká Slatina, která zatím moc bodů nenasbírala, ale to neznamená, že ji podceníme. Máme zaděláno na skvělý podzim a nechceme si to pokazit.

-

FCSB Old Boys – Starý Lískovec

Naše “seniorka” na domácím exilovém hřišti v Jundrově dnes narazila na velmi houževnatého a dobře fyzicky připraveného soupeře, který až do posledních minut utkání bojoval o remízu. V první půli jsme byli fotbalovější, ale měli jsme problém se zakončením, takže jsme byli nakonec rádi za remízový poločasový výsledek, protože hosté hráli na brejky, kdy ze tří šancí dali jednu branku, jednou zakončovali těsně vedle, v zápase vedli 1:0 a náš vyrovnávací gól padl po velké chybě jednoho z jejich obránců.

Úvod druhé půle patřil našemu týmu, dlouho se hrálo pouze na polovině soupeře, ale jeho brankář podával skvělý výkon a svými zákroky dlouho držel hosty na remíze. Nakonec jsme dokázali po trpělivém obléhání velkého vápna soupeře vstřelit druhou branku, ale hosté nerezignovali a byl to fotbal “nahoru/dolů” až do samého závěru. Naše nejzkušenější mužstvo stále drží 100% bodový zisk, ale začínají se objevovat drobná svalová zranění, takže se kádr začíná zužovat. Další zápas budeme hrát proti ČAFCe, které se zatím výsledkově také daří, takže to bude další velmi těžké utkání.

-

SK Obřany – FCSB Old Boys

K dalšímu zápasu cestovala naše “seniorka” do Obřan, kde to nikdy nebývá lehké a navíc jsme museli post brankáře řešit hráčem z pole. Utkání jsme začali dobře, vedli jsme relativně vysokým rozdílem a vypadalo to, že “je hotovo”, ale domácí to nevzdali a postupně stahovali rozdíl ve skóre až na 3:4 a hrozilo, že vyrovnají. Další branky jsme však začali střílet už jenom my a dotáhli tak utkání k vysokému a zaslouženému vítězství.

Příští utkání hraje náš tým na “domácím hřišti” v Jundrově s nováčkem soutěže ze Starého Lískovce a bude opět papírovým favoritem, protože po úvodních třech kolech dokázal nasbírat plný počet 9 bodů a stal se tak aktuálně výsledkově nejúspěšnějším mužským týmem našeho klubu.

-

FCSB Old Boys – FC Sparta Brno

Naše “seniorka” přivítala ve druhém kole na hřišti v Jundrově brněnskou Spartu, která je jedním z nejtěžších možných soupeřů. Hrálo se vyrovnané utkání ve velmi vysokém tempu, ve kterém šli hosté do vedení poté, co potrestali individuální chybu našeho hráče. Do poločasu se nám naštěstí podařilo vyrovnat, takže se zápas rozhodoval ve druhé půli. V té jsme byli pohyblivější a vypracovali jsme si v ní výrazně více šancí a pološancí než soupeř, takže jsme ji nakonec vyhráli a tím i celé utkání. Bylo to dnes zasloužené vítězství, přestože nás hosté v posledních minutách dostali pod tlak, který v posledních vteřinách hrací doby korunovali kontaktní brankou na 3:2. Na případné srovnání skóre už ale neměli čas.

Že jsou zápasy této věkové kategorie hodně vyhecované a mají “šťávu” se potvrdilo i tentokrát, protože diváci mohli v první půli vidět krátkou bitku “bez rukavic” hodnou play off utkání NHL. Pozápasová společná “tiskovka” už ale proběhla v klidu a bez emocí a tak to má být.

Věříme, že našim hráčům nestoupne sláva do hlavy a potvrdí svoji dobrou formu také za týden na hřišti v Obřanech, kde budeme jednoznačným papírovým favoritem utkání. Kdyby byl dnes na zápase přítomen trenér prvního mužstva, tak by asi viděl překvapivou alternativu dilematu týkajícího se řešení dočasné náhrady svého vykartovaného stopera, protože náš hráč na pozici “trojky” dnes sehrál opravdu skvělé utkání a jeho výkon byl jedním z hlavních důvodů naší výhry.

-