Domácí úkol (4): Švihadlo + Coerver 4

Koordinace je základ – ve videu najdeš 4 základní cviky se švihadlem, které bys měl zvládnout. Většinu cviků jsme již zkoušeli na tréninku a jde tak o opakování a zlepšování se. U každého cviku zvládni alespoň 100 přeskoků!

Coerver na tento týden – rolovačky

Minule jsme zkoušeli základy pro rolovačku – pokud jsi zvládl rolovačku vnitřní i vnější částí nohy a míč to neutíkal, můžeme poskočit na další level. Pokud ti cvičení nepůjde, vrať se k úkolům z minulého týdne a snaž se je zvládnout.

Na začátek zkus spojit rolovačku vnitřní a vnější částí nohy, tak aby se míč přesouval z placírky až k šajličce. Nemusíš spěchat, raději začni pomalu a jakmile si budeš jistý – zrychluj. Nezapomeň cvičení zkoušet i „slabší“ nohou.

První cvičení jsme dělali na místě, teď vyzkoušej rozpohybovat míč do strany. Zase platí, že nemusíš spěchat raději začni pomalu a jakmile si budeš jistý – zrychluj. Míč by se měl překulovat jen do strany, ne dopředu nebo dozadu.

Poslední dnešní cvičení je nejtěžší – spoj obě předchozí dovednosti dohromady. Udělej rolovačku na místě a pak posuň míč do strany a opět roluj míč na místě. Podívej se na videu, jak je potřeba střídat nohy – vždy s míčem pracuje jen vnější noha – vlevo levá, vpravo pravá.