U9: Nominace k víkendovým zápasům

Ahoj vespolek, o víkendu nás čeká nabitý program – v sobotu 1. kolo Krajské soutěže přípravek, v neděli úvodní zápas Městské soutěže. Cílem je, aby si (pokud možno) všichni zahráli, na úvod proto vyzkoušíme model s 10 hráči do pole + 2 gólmany.

Uvidíme, jak to bude fungovat, protože to má svoje úskalí – při 8 hráčích do pole mají kluci a holky méně prostoru pro rozptylování (3 minuty hrají, 3 minuty odpočívají). V 10 lidech už jsou prostoje větší a pozornost uvadá. Pokud to nebude fungovat, udělali bychom od příště nominaci 8+2.

K nominacím ještě krátkou poznámku (někteří jste se na to v posledních dnech ptali): Zadání účasti v aplikaci Týmuj je informace pro nás trenéry, že je daný hráč (nebo hráčka) připravený k zápasu. O tom, zda bude k utkání nominovaný rozhodneme my podle potřeby. Velmi bychom ocenili, kdybyste očekávanou účast zadávali alespoň na týden dopředu (ideálně v už v sobotu, nebo v neděli). Čím dřív bude zadaná, tím dřív můžeme udělat nominaci a vy budete vědět, jaký je program na víkend.

Nominaci k zápasům nepodřizujeme výsledkům (není naším cílem za každou cenu vyhrát), nicméně přihlížíme k tréninkové docházce a chování na trénincích, k chování v zápasech, aktuální výkonnosti a kvalitě soupeře. Prvořadým cílem je rozvoj hráčů a hráček a jejich zlepšování. Výsledky jsou v této věkové kategorii nepodstatné.

V září a v říjnu nás čeká 5 víkendů, kdy se bude hrát sobota + neděle (nebo i pátek + sobota). Ideální stav by byl, kdyby polovina hrála jeden den a druhá polovina další. Zatím na to ale nemáme dostatečně široký kádr, takže někteří budou muset odehrát oba zápasy. Věříme, že to pojmete sportovně a náročný program v pohodě zvládneme.

Sraz na zápasy je vždy 45 minut před začátkem (tohle platilo i loni a bude to platit po celou sezónu). Na zápasy budou vždy potřeba nové dresy + šortky Nike (nově s čísly – měli bychom je mít dnes), černé stulpny, chrániče, láhev na pití a podle počasí šusťákovku, nebo teplákovou bundu. Osobně bych doporučil přibalit i suché tričko na převlečení po zápase a boty na přezutí (trávit třeba 4 hodiny v kopačkách fakt není nic moc).

Přejeme vám hodně radosti a kapku trpělivosti v nové fotbalové sezóně.

Trenéři Martin a Pavel

Nominace na sobotu: Mattias, Max – Žanek, Matýsek, Ondra, Sára, Vojta, Mišák, Kosťa, Tom, Vikec, Terka. Sraz v 8:15 na Fanderlíkové (konec cca ve 12:00 hodin).

Nominace na neděli: Max, Sára – Dan, Tom, Berťas, Áďa H., Vojta, Žanek, Kosťa, Ondra, Vikec, Terka. Sraz je v 8:15 na hřišti Moravské Slavie (Vojtova ul. 12), konec cca v 11:00 hodin.